A CÉLMo hálózatról
A Civil, Élhető, Lokálpatrióta Magyarország hálózat működése
Orbán politikai struktúrája ma sikeresen ötvözi a 38-39-es nemzetiszocialista, és a 48-50-es rákosista rendszerelméletet és gyakorlatot. Nincs diktatúra, de demokrácia és jogállam sem! Egy torz, autokrata személyi kultuszban élünk, ahol a következő választásban már rendszerszerűen kódolva van a választási csalás. Ez ellen egyetlen párt vagy pártszövetség sem képes megvédeni országunkat, csak a személyes alapon szerveződő választói közösségek rendszere (CÉL Mo).
2014-ig a hálózatunk, mint minden elemében új szerveződés, nem kíván a nyilvánosság elé lépni a napi politikai események, de a választási adok-kapok akár vérlázító eseményei kapcsán sem.
Védeni kell az összefogást, ahogyan az ókeresztények, vagy akár a munkásmozgalom védte szervezeteit a hatalom zavaróhatásától.
A csendes többségnek mindaddig a háttérben célszerű maradnia, amíg a szervezés zajlik, mert várhatóan minden jelenlegi párt, karrier-szervezet ellenünk acsarkodna, s „az oszd meg és uralkodj”, vagy az „akit sárral dobálnak az sáros is marad” jellegű támadásokkal szemben csak alulmaradhatunk. Ki-ki élheti tovább független, személyes életét, megvívhatja személyes csatáit, de a mozgalom ezekben nem jelenhet meg.
Minden szakmai gondolat egyeztetésére és megismerésére alkalmas az internet, de a hálózatnak szigorúan személyes bizalmon, barátságon, tiszteleten alapulva, szájhagyomány útján terjedőnek kell maradnia.
Nem kampány és marketing, nem pénzügyi lehetőségek, hanem a személyes támogatáson alapuló, a jelölő szervezet által visszahívható népképviselet adja a lehetőségét, hogy a lehetséges elvi, tapasztalati és „csak úgy” adódó alternatívák közül lehetőleg a legalkalmasabb kerüljön megválasztásra. Az egyén a saját szintjén, az általa megérthető és feldolgozható világ döntéshozatalában lehet jelen, és az alternatív lehetőségek közül választhatja ki az érdekeit magasabb szinten képviselőket. Egy olyan döntéshozatal, amelyben ne lenne három vagy több alternatíva, csak rosszul előkészített lehet.
E demokratikus hálózat tagja lehet minden Magyarországon élő, szavazati joggal rendelkező polgár.
A tag joga a teljes hozzáférés a hálózat minden anyagához, választó és választható egyben minden tisztségre, megbízásra, képviseletre. A tag kötelessége a hálózatról szerzett információinak megőrzése, és a különféle választásokon a hálózat képviselőjére adott ajánlás, valamint a szavazáson való részvétel. Minden tag szervezhet és koordinálhat saját tagcsoportokat.
A hálózat alapegysége a TAG, a demokrata POLGÁR; döntéshozatalának legfőbb színtere a települési-helyi önkormányzati szint. A hálózat szervezésének mindent további, magasabb szintje ezen szintek együttes döntésének, választásának a kizárólagos következménye. A helyiek elzárkózása esetén az a szintű hely akár üresen is marad, helyét más nem töltheti be.
Példa: Csepelen egy országgyűlési képviselő hely van, amelyeket a területileg érintett 14 önkormányzati EVK LOKÁLPATRIÓTA KÖZÖSSÉGE választhat meg. Ha tehát ezen LOKÁLPATRIÓTA KÖZÖSSÉG (többsége) nem állít (hálózati) egyéni jelöltet MAGÁNAK, akkor az, az országos hálózat számára üres, mással be nem tölthető hellyé válik.
Minden egyes helyi önkormányzati LOKÁLPATRIÓTA KÖZÖSSÉG a saját tagjait az alkalmas jelentkező koordinálásával úgy szervezi, hogy közvetlenül az aktuális választás előtt a tagjai közül, program-elképzelés-támogatottság alapján belső-nyilvánosság előtti szavazással megválasztja képviselőjét, illetve ha igénye van a szervezetnek rá, akkor a listás helyét.
Ha a lokálpatrióta KÖZÖSSÉG már az indulás után röviddel olyan taglétszámot érne el, hogy az a polgármesteri, országgyűlési képviselő választásra alkalmas jelöltet tud állítani, akkor felépülhet a CSOPORT, mely az országgyűlési képviselői körzetek szerinti magasabb szintnek felel meg. Minden egyes lokálpatrióta KÖZÖSSÉG a koordinátorát, illetve a megválasztott első két képviselő-jelöltjét delegálja a CSOPORT -ba.
A polgármesteri közigazgatási egységhez tartozó CSOPORT-ok tagjai HELYI FÓRUM-okat alakíthatnak. Egy megye CSOPORT-jai MEGYEI FÓRUM-ot alakíthatnak, melyek (a főváros hasonló fórumával) ORSZÁGOS LOKÁLPATRIÓTA KEREKASZTAL létrehozásával országos szintű döntéshozó hálózatot alakíthatnak ki.
Minden közigazgatási szintnek csak és kizárólag a saját szintjén van döntési joga; anyagait jóváhagyásra megküldik az őket delegáló alacsonyabb szintű egységeknek. Minden egyes lokálpatrióta egység szuverén döntése, hogy a hozzá érkezett szakmai ajánlásokból, felkínált lehetőségekből, mit fogad el, mit vesz tudomásul, és mi ellen tiltakozik.
A rendszer két legfontosabb informatikai struktúrája az információ cserélő-ellátó hálózat, valamint a kívülről védett, belülről teljes nyilvánosságot biztosító szavazó-rendszer lenne.
A szavazórendszer egyes szavazási alkalmainál a Tagi kód azaz a rendszerünk anonim „nick neve” alapján kapna jogot minden helyi tag a részvételre; a többi tag csak láthatná és kontrollálná a teljes folyamatot. Így biztosított lenne a szavazói jogosultság korlátozott HELYI felelőssége és a titkos szavazás demokratikus igénye egyszerre.
Ha például 2012 végén elkezdjük a szervezést, és 2013 őszén már akkora a tagság létszáma, mely alkalmassá teszi a mozgalmat az országgyűlési választási részvételre, így akár 2013-ban elkezdhetjük megkeresni és megválasztani a hálózat képviselőit, minisztereit, miniszterelnök jelöltjét, akiket részletes választási programkészítésre ösztönözhetünk már hónapokkal a választás tényleges kiírása előtt.
A hálózat különböző szintű nyilvánosság elé lépése kizárólag az adott szintű választásra bejelentkezésekor szükséges; a hálózat addig a pillanatig kizárólag hálózatszervezéssel és helyi lokálpatrióta kérdésekkel foglalkozik.
Tagi kód: a közösségi koordinátorok a tagokat Tagi kód; Email, telefon, lakcím, név, születési adatokkal tartják nyilván Hálózati tagként, melyből kizárólag a Tagi kódot közlik az őket beszervező Csoport és felsőbb koordinátorral. Tagi kód kérése a kitöltött és aláírt (beszkennelt) felvételi adatlappal a tagikodcelmo@gmail.com" e-mail címen.
A Tagi klód elsőrendű funkciója a tagjaink védelme felelős anonimitás révén a hatalom visszaéléseitől, megfélemlítésétől. Másodsorban, a tagi kód biztosítja az országos szervezettség a hálózat eloszlás napi figyelemmel kísérését a választási eredmény érdekében. Felépítése:
· 2014-es országgyűlési képviselő szám: 001 és 106 között
· állandó lakhely irányító száma: négy számjegy
· jelentkezési: négy számjegy – az első szám a tag státuszát, a többi a belépés sorrendjét jelenti
Pl. az én Tagi kódom: 017_1213_9001 – az új 17. országgyűlési egyéni választókerület; lakásom irányítószáma; elsőként jelentkezett tag, jelölt, koordinátor, szakértő.
1 - TAG
2 – SZAKÉRTŐ
3 - KOORDINÁTOR
4 - AKTIVISTA
5 – JELÖLT, önkormányzati
6 – JELÖLT, parlamenti; Eu-s
7 - SZAKÉRTŐ, helyi bizottsági
8 – SZAKÉRTŐ, országos, Eu-s, ágazati
9 – ALAPÍTÓ, Orsz. JELÖLT-KOORDINÁTOR- SZAKÉRTŐ
„Egymást szolgálva válunk szabaddá!”
Arthur király beszéde a kerekasztal lovagjainak
Szólj hozzá Győzőné Pápa Ilona [ 2013-11-12 08:08 ] Kedves Julianna! Én is hasonló kondiciókat tudok felmutatni. Ha nem dobta ki a szavazó céduláját azon rajta van a kérdésre a válasz. Ha kidobta, akkor szerintem a Polgármesteri hivatalban meg tudják mondani. Egyébként nem tudom itt válaszoltak-e Önnek a kérdésére, de én azt tapasztalom, hogy nem nagyon írnak vissza. Legalább is az én kérdésemre sem érkezett válasz. További szép napot Elek Julianna [ 2013-07-03 18:41 ] Soha nem politizáltam, éltem az életemet, tettem a dolgomat olyan gyerekeket neveltem , akikre joggal büszke lehetek magam, és kis Hazánk is. Ez már nem elég. Itt vagyok, hogy legyen reményünk, és holnapunk. Elnézést, de mit tegyek, ha nem tudom a választókerületem számát? |
Menü
Oldalelemek
Üzenőfal |
Hírek TE IS CSATLAKOZZ! Miért nem csatlakozol? Nem arra kérünk, hogy adjál nekünk bármit. Még nem akarunk elkötelezni semmi iránt. Csatlakozásoddal egy információs közösség része leszel, hogy jól dönthess a jövődről. |
Szavazás |