Gyakran Ismételt Kérdések
Mi ez a Hálózat?
Ennek a hálózatnak nincsenek vezetői, karrier tisztségviselői - akik felülről mondják a tutit. Mi személyes emberi kapcsolatokra, bizalomra és hitelességre alapított összefogásra törekszünk, melyben a programok sokszínűsége is elfoglalhatja méltó helyét.
Olyan tagokat keresünk, akik helyben, a településükön, részt akarnak venni a döntés-előkészítésben és a döntéshozásban. Nem akarjuk pártkatonák uralmát tűrni a mi érdekeink képviselete helyett. Összefogunk, együttműködünk, szavazó tömeget képezünk, így 2014-ben meg fogjuk dönteni az új személyi kultusz és a PÁRTOKRÁCIA uralmát, és visszahelyezzük a magyar nép kezébe a döntés jogát.
Kik vagyunk mi?
Mi a NÉP vagyunk, a szavazók közül a „csendes többség”. A már ma is pártoktól elforduló 54% szavazó. Az az 5 milliós szavazó tömeg, aki logikus, érthető elvek, meggondolásával, a rendelkezésre álló programok, nem pedig kampányhazugságok alapján szeretne választani, ami ma még lehetetlen állapotot jelent. Mi vagyunk az a középosztály, aki mindennapos munkájából, tehetségéből és szorgalmából manapság már nem tud biztonságos, emberhez méltó, jövőképpel rendelkező életet élni, mert a rendszerváltó elit ellopta tőlünk a munkánk gyümölcsének nagyobbik felét.
Mi többet és jobban dolgozunk, mint nyugati polgártársaink, (hiába hazudik folyton a jobb és baloldal propagandagépezete egyaránt a versenyképtelenségünkről, és nem megfelelő teljesítményünkről - bizonyíték erre a magyar munkaerő megbecsültsége és keresettsége nyugaton) mégis jövedelmünk töredéke csupán az övéknek.
Válaszút elé állítottak: szolgaként, nyomorban maradjunk, vagy POLGÁRKÉNT emigráljunk? Nekünk nem kell több vezér: sem gyurcsány, sem orbán, sem más hatalomra törekvő, az embereket nem szolgálni kívánó önjelölt karrierista. A mi vezetőinket alkalmasságuk és tehetségük alapján nekünk kell kiválasztanunk, és visszahívható, felelős megbízást kell adnunk.
Mi tisztességes, biztonságos, és megbízható jövőt ígérő középosztály kívánunk lenni szeretett hazánkban.
Kik is a rendszerváltó politikusaink?
Többségükben alulképzett, gyakorlati tapasztalatokkal nem rendelkező volt MSZMP tagok, vagy azok csemetéi. Friss diplomával, nulla valóságlátással, illetve magyar élet-tapasztalat nélkül ültek be 1990.-ben a parlamentbe.
Nem nyitottak az emberek felé: csapatuk saját haveri – ismeretségi körükből származik, melyben nem volt szakmai-hozzáértési, rátermettségi, tudás és személyiségi alapú kiválasztás.
A gyurcsány csapat a volt KISZ-es haverokból, az orbán gang pedig a szakkollégiumi haveri körből származik.
Hozzáértésük hiányát egyértelműen jelzi, hogy egyik magyar párt sem volt képes az elmúlt két évtizedben olyan állami gazdálkodást megvalósítani, ami nem a folyamatosan felvett államadósság alapra épült.
Hozzáértő-e egy olyan ember, aki más zsebéből urizál, miközben elkótyavetyéli a közös vagyont?
Ezek a tehetségtelen, alkalmatlan emberek persze alkalmatlan szakértőkkel, tanácsadókkal vették körül magukat, így természetes, hogy a szocialista blokk első számú országából mára már majdnem utolsók lettünk.
Mit ér a szavazatod?
A rendszerváltó elit több mint húsz éve csapja be az embereket azzal a hazugsággal, hogy elvész a szavazata, ha nem egy esélyes pártra szavaz. Be kellett csapniuk a feléjük bizalommal forduló embereket, hiszen a legnagyobb magyar pártok néhány tízezres tagsággal rendelkeznek csupán. A becsapott, megtévesztett emberekből vakhitű, a valóságtól elrugaszkodott rajongói tábort alakított mind az mszp, mind a fidesz. Ez a folyamatos csalás a magyar rendszerváltás története, s mára már egyetlen politikus sincs, aki nem játszotta el a becsületét.
A pártok lenézik az embereket, hiszen saját szavazóikat is becsapják. Egyetlen esélyük van: nem gondolkozó, a vezér utasítását meg nem kérdőjelező, vakhitű embereket akarnak kialakítani, s a többit el akarják zárni a demokrácia elől.
A cca 8 millió szavazóból legfeljebb 3-4 millió főt sikerült máig, folyamatosan félrevezetniük. Ebből cca 2,5 max 3 millió feltétel nélkül a pártvezérben HÍVŐ szavazója van a pártoknak, és cca 1 max 1,5 millió alacsony értelmi színvonalú, megvásárolt szavazó áll mellettük. A 4-5 milliós „csendes többség” tudja, hogy a pártok becsapják, ezért ők többnyire a kis, esélytelen pártokra szavaznak, vagy el sem mennek a választásra.
Nézzük azonban a számokat: ha a csendes többség összefog a pártokrácia ellen, és az általa is ismert, megbízható helyi jelölteket támogat a szavazatával, törvényszerűen nyerni fog a szavazáson! Ha CSAK a „csendes többség” fele (2-2,5 millió szavazó) összefog, és egy irányba szavaz, akkor bármelyik párt esélytelen, hiszen mára már egyik párt sem képes 1-1,5 milliónál több szavazatot megszerezni. Egyéni szavazatunk összefogva biztos győzelmet jelent.
Mit ér a kétharmad?
A kétharmad veszélyes, mert a rendszerváltó elit számára annyit ér, hogy a győztes párt figyelmen kívül hagyhat mindenki mást, a saját elképzelései megvalósításáért. Ha 2014.-ben egy olyan „demokratikus koalíció” nyer kétharmaddal, amelyik az mszp-dk-lmp-+stb pártokat képviseli, akkor az úgynevezett reform-szocialisták erőltetik akaratukat a magyar népre. De ezek sem akarnak valódi népképviseletet, tényleges demokráciát, hiszen ezt már mondhatták volna az utolsó nyolc évükben is. Még ma sem mondják. Új, egy kicsit szélesebb, és toleránsabb bázisú párt-diktátor kerül orbán helyére, mert a rendszerváltó pártok egyike sem törekszik a valódi megoldások végigvitelére.
Ha a hálózatunk jelöltjei kétharmaddal nyernek, az egy komoly problémát jelent, melyre jó előre fel kell készülnünk - már csak azért is, mert a mai napig egyik győztes párt sem készült fel valójában a tényleges feladatok megoldására. Kapkodtak 100 napos összetákolt programokkal, rögtönöztek stratégia vagy ésszerű koncepció nélkül.
A mi kétharmadunk ugyanis sokszínű lesz, szoros pártfegyelem nélkül!
Vannak azonban olyan feladatok, amelyeket simán, minél gyorsabban kell kétharmaddal eldönteni, ezekről nekünk már a választás előtt jóval kell konszenzusos, vagy nagyon nagy többségű elhatározásra jutnunk, még 2013.-ban.
Milyen anyagi, vagy eszközigényt jelent a Hálózat tagsága?
Ezt mi, a Hálózat szervezői még nem tudhatjuk, hiszen a helyi jelöltek, szakemberek és aktivisták látják majd, hogy ott, nekik mire van szükségük. Az igények mindig a helyi közösség szintjén merülnek fel, megoldandó feladatként.
Mikor kell kezdeni a kádárista működésű állami elosztó rendszerek átalakítását?
Az átvilágítást azonnal, az átalakítást legkésőbb 2016-ban.
Milyen szerepet kap a csatlakozó polgár?
A TAG státuszú barátunknak minden lehetséges tájékoztatást megadunk az objektív tájékozódásához. Kérésére szakmai segítséget adunk országos hálózatunkon keresztül, hogy családja gondjait minél egyszerűbben, és minél hatékonyabban meg tudja oldani.
Az AKTIVISTA státuszú barátunk jelentkezhet koordinátor, képviselő, szakértő feladatok ellátására, és megmérettetheti elképzeléseit a helyi, vagy akár magasabb közösségek előtt. A Hálózatnak NINCS és nem is lesz VEZETŐSÉGE. Nem karrierszervezetet építünk, hanem kapcsolat-hálót, ami képes lesz széles népi bázison egy új országot felépíteni. Információ kérés: infocelmo@gmail.com
Aki karriert kíván építeni, és megfelelő a programja a közösség előtti megméretéshez, felhatalmazást kaphat a megfelelő szintű feladatokra a megfelelő szintű közösségektől.
Az országos alapító, szervező, koordinátor testület előterjesztéseket, javaslatokat, ajánlatot készít csupán – senkit nem utasíthat felülről.
A Hálózatban a korrupció vagy nyomásgyakorlás előfordulásával kizárólag a helyi közösségek szintjén kell számolni.
Milyen átmeneti jogszabályokat kell hozni a kormányzáshoz?
Az orbáni korszak egypárti Alaptörvényét és törvényeit azonnal hatályon kívül kell helyezni, azonban minden egyes jogszabályuk helyett az állam, a közigazgatás normális működtetését az új szabályozásig lehetővé tevő átmeneti jogszabályt kell azonnal hozni. Gondoljátok végig: hihetetlen nagy jogalkotási feladat áll elénk.
Ki kell dolgozni a nép, a nyilvánosság részvételét a döntés-előkészítésben, a javaslatokra kötelezően előírt érvelések nyilvános kötelezettségével. Ki kell dolgozni a döntési kompetenciák segítését, és garanciáit.
Mi az előnye a Hálózat által együttműködésre ajánlott új, kis pártnak?
A Hálózatunk alkalmazkodik a hatályos törvényekhez, és nem mondhat le a listás képviselet lehetőségeiről. Ez a most alakuló új párt direkt úgy készül, hogy tiszteletben tartva a lokálpatrióta – civil mentalitást, ne telepedjen még formálisan sem rá a közösségre. Minden közösségünknek a megfelelő időben ajánljuk majd ezt a most készülő pártot, hogy minél eredményesebbek legyünk, minél nagyobb számú képviseletünk legyen. Az együttműködő párt az egyes közösségekkel megállapodhat, melyhez hálózatunk gyakorlati segítséget nyújt a helyi közösségnek.
Miért várjuk ettől a kapcsolathálótól a demokrácia, az állampolgári gondolkodás erősödését?
Mert országszerte olyan témákról esik szó, melyek valóban az emberekről és közösségeikről szólnak, nem az állandóan és mesterségesen gerjesztett pártpolitikai, illetve média témákról, hanem helyi, kistérségi, megyei, regionális ügyekről, problémákról és megoldási alternatívákról. Továbbá terítékre kerül maga a részvétel, illetve a demokrácia fogalma, az aktív állampolgáriság és a beleszólás, helyi cselekvés lehetőségei.
Milyen erkölcsi elkötelezettséget jelent a Hálózat tagsága?
A Hálózat csak tisztességet, becsületet, erkölcsi tisztaságot vár el tagjaitól.
„Nem elég tisztának lenni, annak is kell látszani!”
„Ne azt kérdezd, mit tehet érted Amerika (esetünkben a te településed), hanem azt, te mit tehetsz érte!”
Mi a baj az adórendszerünkkel?
A teljes adórendszer állami monopólium kell, hogy legyen: meg kell szüntetni a helyi adókat. Az adóelemek egységes, rendszerszerű használata kell, hogy megvalósuljon.
Vita elemek: Egykulcsos családi SZJA kedvezmények és kivételek nélkül, szociális, szolidaritási adóval együtt; Vagyonadó személyre szólóan; önbevallással, minden vagyonra vonatkozóan: a be nem vallott vagyon (akár bel, akár külföldi, a törvény alapján az állam tulajdonába kerül); Minden családnál - személynél egyszeri vagyonadó, utána az évenkénti bevallásnál csak a növekmény adóztatása, a csökkenés nem eredményez levonási kötelezettséget; A rendszerváltó politikai-gazdasági elit teljes családjára kiterjedő vagyonosodás vizsgálata a rendszerváltástól;
ÁFA fizetés csak a végfelhasználónál – köztesen sem fizetési, sem levonási kötelezettség nem keletkezhet. Minden pénzforgalom nettóban, végfelhasználói adószám és számla.
Fekete gazdaság vagyonelkobzással büntetendő – a munkavállaló bizonyítható bejelentése számára egy teljes évi jövedelmének megnyerését jelentse;
Az irreális munkajogi, „menedzser” szerződések adóztatása; munkahely halmozás tilalma (pl: álláshalmozó vezetők, képviselők, stb); a menedzser szerződések teljes áttekintése;
A nagy árfolyamnyereséggel állami kényszerrel visszavásárolt devizahitelek SZJA rendezése – az árfolyamnyereség jövedelme miatt;
Településünk polgármestere és képviselői évtizedek óta függetlenek, nem pártjelöltek? Érdemes a hálózathoz csatlakoznunk?
Igen, hiszen a csatlakozással növelhető a választás biztonsága, miközben magasabb közigazgatási egységhez kapcsolódhat. Többlet információhoz jut a helyi közösség, és többlet beleszólási lehetőséget kap az országos folyamatokba is. Mi ennek a kötelezettség ára? Az együttműködés, a kapcsolat fenntartása.
Mi a baj az önkormányzatokkal?
A rendszer ésszerű, feladat alapú egyszerűsítésre vár. Túl sok az önkormányzat; túl sok a zavaros helyi pénzügy. A finanszírozást megfelelő nagyságú, a lakosság után normatív módon adott költségvetési fedezet. Az önkormányzatok hitelfelvétele csak állami jóváhagyással történhet.
Egy szervezet tagja vagyok, de érdekel a hálózat. Csatlakozhatok?
A hálózatunk alapja a személyes kapcsolatrendszeren alapuló országos elérhetőség. Kommunikációs rendszer, így érdektelen, hogy ki milyen szervezetnek a tagja. Ha a hálózatunkba jelölt vagy szakértői feladatok ellátására pályázol, akkor neked, magadnak kell feltenned a kérdést: mit és hogyan tudsz tisztességgel elvállalni. A hálózatunk senkit nem zár ki, hisz a mi rendszerünk teljességgel az önkéntes együttműködésre épül.
Mi a baj a nyugdíj korhatárral?
Az öregségi nyugdíj korhatár legyen állandó és egységes elvű de az élet igényeinek megfelelő rugalmasságú: az országosan várható nemenkénti átlagélettartam – 10 év. Lehetőség a korai (max 15 év) vagy a későbbi nyugdíjazásra, mely a nyugdíj mértékét arányosan változtatja. A nyugdíj rendszer az állami költségvetéstől függetlenül gazdálkodó önálló Alap legyen.
Mikor kell kezdeni a kádárista – torz - működésű állami és önkormányzati gazdasági szervezetek átalakítását?
Az átvilágítást azonnal, az átalakítást egy éven belül.
Mi legyen a közösségi pénzek rendszerével?
Fontos, és előremutató lenne az Önfinanszírozó Közjövedéki Közfizetőeszköz rendszer, mely két (párhuzamosan kivitelezhető) lépésben megvalósítható.
Első lépés a költségvetésben meglévő szociális és foglalkoztatási transzferek átadása
Magyar Polgári Alapilletmény (MPA): Magyarország a politikai-közigazgatási határain belül ÉLŐ, DOLGOZÓ polgárok közösségeként felelősséggel tartozik a közterheket vállaló polgárai létfenntartásáért. Minden Magyarországon élő, dolgozó közteherviselő polgár alanyi jogon, diszkrimináció mentesen jogosult az államháztartás állapotától függő mértékben, a létfenntartását lehetővé tevő ALAPILLETMÉNYRE. Ez nem bér, nem jövedelem, nem nyugdíj, nem segély, nem támogatás; egyszerűen az állam elismerése az élethez való jogunknak. Ennek mértéke a jelenlegi realitások szerint, 2014-re várhatóan mintegy 40.000.- Ft/hó/fő. Az állami fiktív transzfer ellátások (szociális segélyezések, családi és munkanélküli támogatások,) rendszerének átalakítása a magyar államot fenntartó polgárok elektronikus, WIR jellegű fizetési rendszerévé. A nem állami transzfer rendszerek (munkabér, tőkejövedelem, egészségügyi támogatás, nyugdíj vagy más biztosítási rendszerekből származó juttatások) formáit, mértékét ez az alap nem befolyásolhatja. A szociális rendszer feladata a jövőben kizárólag a személyes, természetbeni ellátásokra vonatkozzon. Második lépés a WIR Bank rendszer meghonosítása
Magyar „WIR-Bank” kialakítása - Svéd JAK (Jord Arbete Kapital – azaz Föld Munka Főváros) vagy a WIR (Wirtschaftsring-Genossenschaft – azaz Gazdasági kör Szövetkezet/konzorcium). Meg kell győzni a Csányi Sándort, hogy az OTP az FHB-val közösen építse fel az MPA bankot.
A magyar MPA/WIR elektronikus rendszerében kapná meg mindenki az MPA összegét, melyet kizárólag Magyarországon, magyar kis és középvállalkozásoknál válthatna be.
A magyar kis és közép vállalatok, valamint a közüzemi szolgáltatók állami kötelezettségeiket teljesíthetnék a MPA/WIR rendszeren keresztül, de a fejlesztéseikhez kamatmentes MPA/WIR kölcsönt is kaphatnának. A rendszer működésének második vagy harmadik évében a gazdaság teljesítőképességének megfelelő arányban kellene növelni az MPA-t egészen az FNA elvárásig, azaz a hivatalos létminimum összegéig. A járulékok rendszerében olyan átalakítást célszerű tenni, amely a járulékplafon felett is elfogadja a levonást, de azt az MPA/WIR rendszerén keresztül önkéntes nyugdíj, illetve egészségbiztosításra, nevesítetten és örökölhetően különíti el, illetve az egyéni többletbefizetéseket is ide irányítja. A jelenlegi személyi igazolvány chipesítésével, és ennek a PIN kód helyett ujjlenyomat biztonsági rendszer megvalósításával alkalmas lenne az MPA bankkártya funkcióra is.
Mi az új gazdaságpolitika?
Az új magyar gazdaságpolitika legfőbb célja a társadalom, alapvetően a középosztály bizalmának a visszaszerzése kell, hogy legyen. Mit tekintünk középosztálynak? A munkából, vállalkozásból, tehetségből élő rétegek, akiknek jövedelme a minimálbér másfélszerese és az átlag háromszorosa között van.
Problémafelvetés: Adósok „börtöne” - felelősség a károkozásért; személyi csőd intézménye; adóellenőrzés ma még csak a kicsikre korlátozódik;
A pénzügyi szektor teljes felülvizsgálata indokolt-költség szempontból; a devizahitelek teljes felülvizsgálata „hibás pénzügyi termék” jellege miatt (teljes körű termék-megfelelőségi és költség vizsgálat)
Az új gazdaságpolitika alapvetései: fenntarthatóság; döntés-előkészítés maximális nyilvánosság mellett; döntés személyi erkölcsi és felelősséggel; A hazai értékek védelme az importtól; állami támogatás projektcégeken belül, elsősorban természetben;
Mire jó a részvételi demokrácia kiteljesítése?
A valahová tartozás a részvételt magát is jelenti: részt veszek annak a helyi közösségnek az életében, ahová tartozom, mert felelősnek érzem magam érte, alakítom viszonyait, tevékenységét, céljait. A részvétel az élet teljességére kiterjedő megnyilvánulás és létforma. A részvétel szintjei Az egyén szintjén a részvétel arról szól, hogy az egyén maga is részt vesz saját életének irányításában, azaz felelősséget vállal önmagáért. A sodródás helyett az önirányításra vállalkozik, értékeket fogalmaz meg a maga számára és annak megfelelő célokat tűz ki, s társakat választva küzd e célok megvalósulásáét. A közösség szintjén a részvétel már az egymás és a közösség ismeretét és azon belüli kapcsolatait is jelenti. Az egymás iránti bizalmat, a kölcsönös támogatást és szolidaritást, a közös normákat és a viszonosságot is megjeleníti. Az emberek különféle módokon vesznek részt a közösségeikben, a relatíve alacsony kapocstól (mint amilyen pl. egy közösségi összejövetelen való megjelenés, vagy a horgászegyesületben való részvétel), egészen a nagyon aktívig, mint amilyen pl. az iskolán kívüli tevékenységek vezetése, vagy a civil tanács munkájában való részvétel. Politikai megközelítésben a részvétel a döntési folyamatok különböző szintjein való részvételt jelenti, ahol a leginkább beszélhetünk a részvételi demokrácia érvényesüléséről. A részvétel itt ugyanis azt jelenti, hogy az állampolgári akarat közvetlenül – s nem képviselők útján – érvényesül. Az állampolgárok és szervezeteik részt vesznek a közösségi-társadalmi tervezési és döntési folyamatokban, s azok végrehajtásának ellenőrzésében.
Mely vezetőket kell a győzelem után azonnal kormány-felügyelet alá vonni, mint a diktatúra veszélyes elemeit?
A Magyar Nemzeti Bank; a legfőbb Bírósági és Ügyészségi szervek; az Alkotmánybíróság; a PSZÁF; a Média Tanács; a Számvevőszék; a Költségvetési Tanács; a Rendvédelmi és Honvédelmi szervek; stb. A jövőben vezetői posztra csak nyilvános szakmai megmérettetés után kerülhet (vagy maradhat a posztján) valaki.
Mi a magyar jogrend gondja?
„A magyar jogalkotás hagyományosan államcentrikus, célja sohasem volt más, mint egy, a társadalom szemében kétes legitimitással bíró hatalmi szerkezet fenntartása. Tárgya rendre nem az egyén vagy a közösség, hanem az állam jogosítványainak megfogalmazása és érvényesítése, nem az állam társadalmi ellenőrzése, hanem fordítva. Az egyéni és társadalmi alkotóerő egy hatalmas, de nem hatékony és tiszteletre egyáltalán nem érdemes államba ütközik, és ebben a végeláthatatlan ütközetben egyszerűen kimerül. ” Róna Péter A kérdés társadalmi vita után megoldandó, még az alkotmányozás előtt.
Súlyos gondunk az Isten és ember előtt tett ESKÜ-k jelentéktelensége. Az orbáni kétharmad képviselői tömegesen megszegték képviselői, tisztségviselői esküjüket, de a magyar jogrendben NINCS az ESKÜSZEGÉS számonkérésére lehetőség. Meg kell teremteni azt, hogy a kétharmados hatalom se tudjon kibújni a jogi felelősség alól. Meg kell teremteni a döntéshozók jogi felelősségvállalását is, mert így csak következmények nélküli társadalom lehetünk.
Mikorra célszerű az Alkotmányozó Nemzetgyűlés összehívása?
Az új Alkotmány és összes jogszabályi kiegészítésének népi kialakítása és megvitatása legalább 2-2,5 évet igényel, ezért célszerű a négy éves ciklus második felére, 2017.-2018 – ra tervezni, így az Új Alkotmány népszavazásos szentesítése és az új választási törvény megalkotása után kiírható az új választás.
Mikorra célszerű döntenem a nyilatkozatokról?
A tag automatikusan aktivista lesz, amennyiben már 13 fő tagot szervezett. Az aktivista szakértő lehet, amennyiben erre igénye, használható képesítése és affinitása van. Jelölt akkor lehet, ha megfelelő számú szervezett (támogató) tagja van, és ilyen irányú programját elkészíti. Koordinátor akkor lehet az aktivista, ha szervezési képességei erre alkalmassá teszik.
Mikorra célszerű döntenem a felajánlásaimról?
Általában a belépéstől számított 60 napon belül, de legkésőbb 2014. március 15-ig kérjük leadni.
Miért kell a tagi regisztráció?
A tagi kód rendszere alapvetően a felelős anonimitást szolgálja. A hálózatunkhoz csatlakozott személyek biztonsága mindenek felett álló, elsődleges szempont. Napjainkban már a hatalom a Facebookot és az internetes demokrácia fórumait ishasználja az emberek megfélemlítése, zsarolása céljából. Ahhoz, hogy a semmiből egy rendszerváltó hatalmat építsünk alapvetően azokból az emberekből, akik eddig is tartottak a retorziótól, általános, és megbízható védelme kell a személyeknek. A felelős anonimitás azért is jó, hogy a szakmai vitákban a nagy hírű emberek ne tudják elnyomni a jobb, alaposabb érveléseket. A tagi kód alapján követjük figyelemmel a hálózat alakulását, és azt rendszeresen a tagság részére közreadjuk. Ezzel a rendszerrel anonim módon, minden lényeges választási információt szükség szerint tudunk lekérni – ezzel is segítve a helyi közösségek munkáját.
Miért kellenek a szervezési kvóták a jelöltek, koordinátorok és szakértők esetében?
Nyilvánvaló, hogy a személyes szervezési alkalmasság a támogatottság és az elismertség függvénye is helyben. Ez a mutató ösztönző is egyben.
Nekünk minden esetben a legalkalmasabb, a legnagyobb támogatottsággal bíró jelölteket kell támogatnunk. A kevésbé támogatott jelölteknek is rengeteg olyan feladata lehet, amelyben csalódottság nélkül tudja a tehetségét kamatoztatni.
Nekünk mindenkor boldog, kiegyensúlyozott munkatársakat kell találnunk az eredményességhez.
Van-e elképzelésetek a börtönök lakóinak, a fogyatékosoknak, vagy más hátrányos helyzetűek foglalkoztatásáról?
Mi az állami „közmunkát” nem bolsevik típusú látszat és alacsonyabb rendű tevékenységekre alapoznánk, hanem az állami pénzügyi támogatások eszközök, anyagi értékek, szolgáltatások (TERMÉSZETBENI) kiváltásában gondolkodunk. Minden közpénzből finanszírozás esetében elsősorban állami természetbeni támogatást kapna az illető szervezet vagy társaság. Pl: a magyar közlekedés járműparkjának lecserélésére létrehoznánk állami projekttársaságokat, és alapvetően azok termékei szolgálnák a közérdeket. Ezekbe a projekttársaságokba bármely vállalkozás beszállhatna. Lehetséges előny lehetne itt a magyar MPA/WIR rendszerén belül 0% kucsos ÁFA alkalmazása is. Például a magyar autóbusz tömeg lecserélése a magyar autóbuszgyártók és beszállítóik részvételével állami fejlesztési forrásokkal, elmaradott kistérségi beruházásként létrejövő gyártásban kerülne megoldásra. A közlekedési vállalatok a nekik járó állami támogatást természetben, és nem pénzben kapnák így meg. Ugyanígy fogyatékosok, elítéltek, vagy alacsony képesítésűek részvételével látnánk el az állami intézményrendszereket pénz helyett természetbeni támogatással.
Van ötletetek az egészség és a nyugdíj biztosítás javításáról?
Az egészségügy teljes rendszerét MPA/WIR alapú költségvetési finanszírozásra állítanánk át. Ez az állai garancián alapuló, adósságképzés nélküli forrásteremtés lehetővé tenné a jelentős finanszírozás-növekedést az ágazatban. A természetbeni állami támogatásokkal ugyancsak belső, nemzeti forrástömeg szabadulna fel, s mindezek jelentős belső kereslet megjelenését – foglalkoztatás bővítést – GDP növekedést jelentene deviza kényszer nélkül.
A nyugdíjbiztosítás rendszerét szintén MPA/WIR alapúvá konvertálnánk. A nyugdíjak emelését meg lehetne oldani úgy is, hogy a MPA/WIR rendszeren belüli élelmiszer vásárlást 0% ÁFA kulccsal segítenénk. A nyugdíjat teljes egészében MPA/WIR alapú kifizetéssé tennénk; valamennyi közszolgáltatási díj MPA/WIR alapú lehetővé tételével egyszerre.
A magánnyugdíj pénztárakat önkéntes alapon, MPA/WIR rendszerben felújítanánk, így lehetővé téve az öngondoskodást.
Megfigy
Szólj hozzá Batiz Antalné [ 2013-04-06 13:12 ] Nincs szükség politikusokra olyan embere van szükség ki ért a gazdasághoz.Tud józan paraszt ésszel gondolkodni.Ki tudja hogy nem úgy lesz jobb élet ha egy rétegtől elveszünk másiknak oda adjuk l.Ne vegye semmibe egyes embereket.Aki dolgozni akar az tudjon hol |
Menü
Oldalelemek
Üzenőfal |
Hírek TE IS CSATLAKOZZ! Miért nem csatlakozol? Nem arra kérünk, hogy adjál nekünk bármit. Még nem akarunk elkötelezni semmi iránt. Csatlakozásoddal egy információs közösség része leszel, hogy jól dönthess a jövődről. |
Szavazás |